Osocze bogatopłytkowe PRP

Osocze bogatopłytkowe otrzymywane z własnej krwi pacjenta zawiera wiele substancji stymulujących regenerację komórek skóry, a jednocześnie jest bezpieczne, gdyż jest to tkanka własna pacjenta. Osocze bogatopłytkowe stosowane jest od lat w medycynie estetycznej. Czynniki wzrostu i mezenchymalne komórki macierzyste zawarte w PRP umożliwiają wykonanie zabiegów rewitalizujących w różnych obszarach ciała. Najczęściej są to zabiegi wykonywane na twarzy. Podanie osocza bogatopłytkowego umożliwia odmłodzenie skóry, przywraca jej jędrność, poprawia koloryt, poprawia wygląd blizn np potrądzikowych, czy rozstępów oraz ma zastosowanie przy łysieniu ograniczając wypadanie włosów i wzmacniając pozostałe.

Jak działa osocze bogatopłytkowe PRP?
Osocze bogatopłytkowe PRP to niezwykle bogaty “koktajl” składników stymulujących i odżywczych. Podanie go do skóry powoduje:
– stymulację produkcji nowego kolagenu i innych substancji wzmacniających skórę
– przyspieszone procesy odnowy i gojenia
– regenerację tkanki łącznej
– tworzenie nowych naczyń krwionośnych poprawiając mikrokrążenie i odżywienie skóry
– wiele innych regeneracyjnych procesów zachodzących w skórze
Te właściwości osocza bogatopłytkowego PRP umożliwiają nam odmłodzenie skóry, przywrócenie jej jędrność, poprawę kolorytu, poprawę wyglądu blizn np potrądzikowych, czy rozstępów oraz ma zastosowanie przy łysieniu ograniczając wypadanie włosów i wzmacniając pozostałe.

Wskazania
– spłycenie widocznych zmarszczek i fałdów
– redukcja wiotkości skóry zlokalizowanej w delikatnych okolicach (okolica oczu i inne części twarzy, szyja, dekolt, dłonie)
– regeneracja skóry
– poprawa kolorytu skóry
– leczeniu blizn, rozstępów
– hamowanie wypadania włosów i leczenie łysienia

Bezpieczeństwo
Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego PRP jest całkowicie bezpieczny. Pozyskane osocze bogatopłytkowe PRP jest naturalne i biokompatybilne z ciałem pacjenta, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Przeciwwskazania
– ciąża, laktacja
– choroby autoimmunologiczne
– przewlekłe choroby wątroby
– choroba nowotworowa
– ostre zakażenia wirusowe
– zakażenie wirusem HIV
– stosowanie leków immunosupresyjnych
– zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków, które wydłużają czas krwawienia

Dla kogo zabieg?
Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP przeznaczone są dla osób, które zauważają pierwsze oznaki starzenia się skóry tj spadej jej wiotkości, pojawiające się drobne zmarszczki, suchość skóry.
Używając osocza bogatopłytkowego PRP można również zmniejszyć widoczność już istniejących zmian takich jak np blizny czy rozstępy.
Zabiegi mogą być wykonywane w celu leczenia tych zmian ale także profilaktyki, gdyż zabiegi te są skuteczne w przypadku np powstrzymywania wypadania włosów

Efekty
Zastosowania osocza bogatopłytkowego PRP daje naturalny efekt regeneracyjny. Trwałość efektu po zabiegu różni się u każdego pacjenta. Waha się od kilku miesięcy do kilku lat. Skóra poddana zabiegowi zwiększa swoje nawodnienie, elastyczność i napięcie. Widoczny jest efekt wygładzenia zmarszczek oraz ujednolicenie kolorytu skóry. Po serii zabiegów osoczem bogatopłytkowym uzyskujemy ogólny efekt regeneracyjny i tym samym młodszy wygląd.
Osocze bogatopłytkowe PRP umożliwia także terapię w zakresie owłosionej skóry głowy. Efektem jest spowolnienie wypadanie włosów oraz wzmocnienie tych odrastających. Zabiegi są przeznaczone za równo dla mężczyzn jak i dla kobiet.
Uzyskać można również spłycenie blizn potrądzikowych i zmniejszenie widoczności rozstępów.
Efekt terapii osoczem bogatopłytkowym rozwija się w czasie. Niekiedy potrzeba więcej niż jednej sesji aby uzyskać pożądany efekt.

Przebieg zabiegu
Po konsultacji i ustaleniu oczekiwań efektu zabiegu ustala się plan leczenia.
Lekarz pobiera krew od pacjenta. Krew jest wirowana w odpowiednich warunkach. Pozyskane osocze bogatopłytkowe PRP podawane jest następnie do skóry pacjenta cienką igłą.
Po przygotowaniu sam zabieg trwa do kilku minut. Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

Powtarzalność zabiegów
Zabieg można powtarzać w miarę potrzeb. Często wykonuje się 2-3 sesje w przerwach 6-8 tygodni.

Powrót do codziennej aktywności
Po zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP można od razu wrócić do swojej codziennej aktywności. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia w miejscu wkłuć, niewielkie siniaki czy obrzęk w miejscach podania preparatu. Zmiany te są normalną reakcją organizmu na wkłucia i ustępują samoistnie.

Zalecenia po zabiegu
– dbanie o higienę skóry poddanej zabiegowi
– stosowanie zaleconych preparatów do pielęgnacji
– inne zalecenia lekarskie