Mezoterapia

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia (lub intradermoterapia) to niechirurgiczny zabieg medyczny. Polega on na dostarczeniu skórze odpowiednich substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Substancje te dostarcza się bezpośrednio, aby osiągnąć szybkie i pozytywne efekty. Mezoterapia to obecnie najczęściej stosowany zabieg leczniczo-profilaktyczny w dermatologii i medycynie estetycznej.

Mezoterapia igłowa – w tej metodzie do dostarczania skórze substancji aktywnych wykorzystuje się strzykawki o bardzo cienkich igłach albo dermarollerów, które wykonują niewielkie nakłucia.

Wskazania
Ustalane indywidualnie z pacjentem.

Przeciwwskazania
Chociaż zabieg jest bardzo bezpieczny, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich: ciąża, laktacja, choroba nowotworowa, ostre zakażenia wirusowe, zakażenie wirusem HIV, przewlekłe choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków immunosupresyjnych, niewyrównana cukrzyca, ostre zakażenia wirusowe i bakteryjne, zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków, które wydłużają czas krwawienia.

Przebieg zabiegu
Lekarz może użyć kremu znieczulającego. Następnie wykonuje niewielkie nakłucia podając wybrany preparat lub np PRP (wampirzy lift) i tym samym stymuluje skórę do regeneracji sprawiając, że staje się ona wygładzona, jędrniejsza, gęstsza i bardziej napięta.

Powtarzalność zabiegów
Aby osiągnąć optymalne efekty zabieg należy powtórzyć co najmniej 3 razy w odstępach około 4tyg. Mezoterapię można wykonać powtórnie najwcześniej po miesiącu.

Bezpieczeństwo
Prawidłowo przeprowadzony zabieg mezoterapii jest całkowicie bezpieczny.

Powrót do codziennej aktywności
Powrót do codziennej aktywności następuje natychmiast. Po mezoterapii może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, lekki ból. Znikają one zazwyczaj w ciągu kilku dni.

Zalecenia po zabiegu
– unikanie ekspozycji na promieniowanie UV
– unikanie sauny i solarium
– unikanie ekspozycji na bardzo zimne powietrze